Posted by admin on February - 1 - 2018 | Comments Off

Poznaj skarby Bałkanów

Półwysep Bałkański jest aktualnie zaliczany do zdecydowanie najbardziej interesujących części Europy. Pomimo tego, że historia znajdujących się w nim państw w większości przypadków nie należy do najłatwiejszych – przecież całkiem niedawno odbyło się tam kilka wojen – to jednak aktualnie jest to w pełni bezpieczny region który może być rewelacyjną propozycją dla każdego, kto tylko chciałby wyjechać na faktycznie wymarzone wczasy.
Bardzo ciekawym i jednocześnie dość niedocenionym krajem bałkańskim jest Serbia. Sama jego kultura potrafi być niesamowicie wręcz fascynująca, ponieważ Serbowie – podobnie jak Polacy – należą do ludów słowiańskich, dzięki czemu nawet w języku którym się posługują usłyszymy bardzo wiele znajomych słów. Równocześnie na Bałkanach od wieków ścierały się ze sobą różne kultury, co jednak uczyniło z Serbii jeszcze atrakcyjniejsze miejsce. Sama tylko stolica kraju, Belgrad, ma do zaoferowania całe mnóstwo świetnych zabytków które bez wątpienia będą w stanie zachwycić każdego miłośnika historii.
Oprócz tego Serbia jest również krajem oferującym piękne krajobrazy, dzięki czemu spędzone w niej wakacje sprawią każdemu z nas jeszcze więcej przyjemności. Zdecydowanie warto nieco się nią zainteresować, gdyż niewątpliwie jest to kraj godny odwiedzenia!

Comments are closed.