Posted by admin on February - 19 - 2018 | Comments Off

Rekomendacja narzędzia trenerskiego – forum

Wielowątkowa gra menedżerska to czasami podstawa odpowiadającego na potrzeby kursantów treningu przywódczego czy konferencji. Dlatego trenerzy potrafią spędzić ładnych kilka godzin nad wymyśleniem autorskiej zabawy szkoleniowej. Potem próbują zastrzec prawa autorskie aby potem zarabiać na prawach autorskich. Zarobki z takich symulacji lub gier potrafią niejednokrotnie siegać dwustu tysięcy PLN rocznie. Rzecz jasna należy założyć haracz dla fiskusa. Tak czy siak nikt nie pogardzi takimi kwotami. Tak bardzo są to istotne kwoty, że część trenerów w Polsce utrzymuje się tylko z certyfikowania i licencjowania.
W vortalu Goldenline jest prowadzona obecnie debata w której specjaliści od szkoleń wymieniają się uwagami w temacie domniemanego ale rzecz jasna nieudowodnionego plagiatu. Dialog i wymiana argumentów trwaja w wątku dedykowanego opiniom o Training Partners
Analizowane wątki rozpaliły do czerwoności debatujących trenerów. Każda osoba ma na podstawie kilku zdań wyrobione kategoryczne wnioski. Poruszane są kwestie sprawy karnej. Polecamy samemu wyrobić sobie osąd na podstawie tej dyskusji.
A tak na boku – kwestia praw autorskich ćwiczeń menedżerskich jest szeroki i w sumie niezbadany i nikt go definitywnie nie rozwiązał. Trenerzy organizujący szkolenia menedżerskie, treningi online czy symulacje biznesowe mają spory dylemat. Również doświadczenia innych krajów nie nasuwają jednoznacznych rozstrzygnięć.
Zapraszamy do lektury wątka.
źródło: www

Podobne wpisy:

Comments are closed.